Przydatne linki

Archiwum

Następna Ostatnia
Zespoł Muzyczny ,,DIAMENT"

      Zespół powstał w 2003r. Był to pierwszy skład zespołu. Janusz organy, Leszek gitara i wokal, Janek gitara i wokal. Pierwszy występ przed publicznością w Psarach w 2004r.

      Zespół powstał w 2003r. Był to pierwszy skład zespołu. Janusz organy, Leszek gitara i wokal, Janek gitara i wokal. Pierwszy występ przed publicznością w Psarach w 2004r. Grają dla przyjemności!, a nie dla kasy! Zawsze są przy nas, pomagając przy naglośnieniu imprez organizowanych przez klub dla mieszkańców Gliwic. Pełny wolontariat! Chwała im za to. Klubowicze.

XXXVIII Rocznica Klubu Abstynentów


     W sobotę 10 października 2020 roku świętowaliśmy 38-tą  Rocznicę działalności Klubu Abstynentów „Krokus”. Początkiem uroczystości rocznicowych  była  Msza   Św.   odprawiona   w   Kościele Franciszkanów w Gliwicach...

kliknij aby zobaczyć galerię


Rocznica Klubu 2020


,,Zamczysko 2020" Olsztyn

  

     Po  rocznej  przerwie  znowu  zawitaliśmy  na  Przeglądzie, w siłę 14- tu osób...

 

     Po rocznej przerwie znowu zawitaliśmy na Przeglądzie, w siłę 14- tu osób. Uczestniczyliśmy  w  spotkaniach  i  występach osób i  zespołów  wywodzących się z ruchu abstynenckiego. Było naprawdę super. kliknij aby zobaczyć zdjęcia


Festyn rodzinny ,,Witaj szkoło na wesoło!"

   Po raz 15-ty odbył się festyn w dzielnicy Łabędy. W nowym miejscu, w Skate parku przy ulicy Narutowicza. Miejsce super, pogoda rewelacja...


 

   Po raz 15-ty odbył się festyn w dzielnicy Łabędy. W nowym miejscu, w Skate parku  przy  ulicy  Narutowicza.  Miejsce  super,  pogoda  rewelacja. Wolontariusze      z       KLUBU     „Krokus”      w      sumie     14-tu, wolontariusze z Stowarzyszenia Sport Travel 4 osoby i jedna osoba z GTW, zapewnili przebieg tylu konkurencji dla milusińskich, że od wymieniania głowa boli. Trzeba tu zaznaczyć, że frekwencja była. Oczywiście były nagrody i drobne upominki ufundowane między innymi przez UM. Pried, Rowibud, Radę Osiedlową Łabędy i oczywiście przez KA ”Krokus”. Była dla spragnionych woda mineralna, ciasteczko,  a  nawet  kawa  czy  herbata. Po  prostu działo się... Do zobaczenia za rok, w tym samym miejscu.
Byłem, widziałem i to w skrócie spisałem. Kronikarz. kliknij aby zobaczyć zdjęcia


Festyn Rodzinny ,,Witaj szkoło na wesoło!"


Obóz terapeutyczny w Krasnobrodzie

           W dniach od 14.06.2020r do 21.06.2020r odbył się obóz terapeutyczny w Krasnobrodzie. Uczestniczyli członkowie i sympatycy Klubu w liczbie 12 osób...


           W dniach od 14.06.2020r do 21.06.2020r odbył się obóz terapeutyczny w Krasnobrodzie. Uczestniczyli członkowie i sympatycy Klubu w liczbie 12 osób.

           Tematem wiodącym zajęć było „ Komunikacja między sobą” – czy między  innymi.  umiemy  słuchać,  co  się  kryje  pod  pojęciem  -   wiara, jak ją postrzegamy.

           Co kryje się za stwierdzeniem jestem tolerancyjny. Natomiast w wolnym czasie  nastawieni  byliśmy  na  maksymalne   zwiedzanie pięknych  okolic Roztocza   i   samego   miasta  Zamość.  Wszystko  zostało  udokumentowane na zdjęciach!!! Pogoda dopisała. Po prostu warto było!


Wyniki Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego

        Dnia   05.06.20   r.   odbyło   się   Walne   Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które przyniosło nastepujące wyniki...

      Dnia 05.06.20 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które przyniosło nastepujące wyniki:

1. Prezesem Klubu pozostał:

- Gogoliński Józef


2. Członkowie Zarządu:

- Hecel Adam

- Stefanik Maria

- Winnicka Iwona

- Dębski Sławomir


3. Członkowie Komisji Rewizyjnej:

- Ożarowski Ryszard

- Kaczmarczyk Jadwiga

- Motyl Tomasz


4. Członkowie Sądu Koleżeńskiego:

- Hecel Bożena

- Gillner Adrian

- Runke Krystyna


Startujemy


               Z dniem 04.05.2020r Klub "Krokus" jak i Filia Łabędy, zaczyna formalną działalność w       godzinach      otwarcia.      Oczywiście przy    zachowaniu    szczególnej   ostrożności w kontaktach bezpośrednich. Zapraszamy.

 
 
 
 


               Z dniem 04.05.2020r Klub "Krokus" jak i Filia Łabędy, zaczyna formalną działalność w       godzinach      otwarcia.      Oczywiście przy    zachowaniu    szczególnej   ostrożności w kontaktach bezpośrednich. Zapraszamy.

 
 
 
 

Rocznica Janusza

 

      Pisałem wcześniej o koledze Zdzichu, który miał 08.02.2020r swoją XIII - tą Rocznicę trzezwości!, teraz przyszła pora na kolegę Janusza, który 16.02.2020r obchodził 25-tą!!! Rocznicę trzezwości...

 

      Pisałem wcześniej o koledze Zdzichu, który miał 08.02.2020r swoją XIII - tą Rocznicę trzezwości!, teraz przyszła pora na kolegę Janusza, który 16.02.2020r obchodził 25-tą!!! Rocznicę trzezwości. O tym gościu mogę powiedzieć, że to następny w panteonie pozytywnie zakręconych trzezwiejących alkoholików. W Klubie od 2003r, ale w klubie bywał od 1999r, oczywiście jako sympatyk Klubu. Postać to nie tuzinkowa! Wraz z kol. Leszkiem i Jankiem stworzyli w 2004r zespół muzyczny o nazwie "Diament". Pierwszy występ publiczny w 2004r w Psarach, gdzie zagrali na prośbę nowo powstałego klubu abstynenckiego w Psarach. Występują do dziś, ale już bez Janka, który na samym   początku  opuścił  zespół.  Występują  min.  na  Zlocie  Abstynenckim w Małym Cichym, czy też w Olsztynie k. Częstochowy. W naszym Klubie w tym czasie    pełnił    funkcję    wiceprezesa   klubu.   Obecnie   jest   koordynatorem w sprawach kultury i sportu. Prowadzi drużynę piłki nożnej reprezentującej nasz klub. Jako człowiek dał się poznać z jak najlepszej strony, cechuję go duży spokój, duże poczucie humoru, nie ma dla niego rzeczy nie do rozwiązania, niesamowite umiejętności mediatorskie. Z tego wyłania się człowiek o dużym szacunku dla innych. o dużej empatii. Należy tu wspomnieć o jego żonie Eli, która Go wspiera w trwaniu w trzezwości, a synowie Wiktor i Michał reprezentują barwy klubowe w rozgrywkach tenisa, piłki nożnej itp. Dzięki niemu i ja sam przeżyłem w jego towarzystwie wiele nietypowych, fajnych sytuacji  życiowych.  Kończąc  napiszę  tak.   Fajno,  że  trafiłeś  w  nasze  progi i że w trzeźwieniu skrzyżowały się nasze drogi.


Informacja


Rocznica Zdzicha

       W Dniu Kobiet, czyli 8-marca kolega Zdzichu obchodził też, kolejną rocznicę swojej trzeżwości. W tym roku to już po raz 13 - ty! Zawsze łączymy to z imprezą związaną z obchodami Dnia Kobiet (dwa w jednym)...

       W Dniu Kobiet, czyli 8-marca kolega Zdzichu obchodził też, kolejną rocznicę swojej trzeżwości. W tym roku to już po raz 13 - ty! Zawsze łączymy to z imprezą związaną z obchodami Dnia Kobiet (dwa w jednym). W tym dniu Zdzichu serwuje ciasto własnej roboty (bardzo dobre!). W tym roku  był też tort! upieczony przez koleżankę Zdzicha, Anię. Jako kronikarz chciałbym trochę przybliżyć postać kolega Zdzicha, oczywiście tym, którzy czytają naszą stronę. Zdzichu pojawił się w klubie 13 lat temu, od razu dał się   poznać   jako   człowiek   o   dużej   empatii, czuły na   krzywdę   ludzką.   Z   zawodu   jest   elektrykiem, i to dzięki niemu wszystkie problemy w klubie jak i w życiu prywatnym naszych klubowiczów dotyczących prądu, są przez niego błyskawicznie rozwiązywane, w dodatku bezinteresownie. Przez ten czas pełnił funkcję członka Zarządu, obecnie jest członkiem Komisji Rewizyjnej, przez kilka lat jezdził do Toszka na oddział XIII - ty odwykowy, gdzie na swoim przykładzie mobilizował do trzezwienia pacjentów tego oddziału. Ważne !!!  Wspiera Go w trzezwieniu żona Tereska i córka Monika. Zdzichu zawsze podkreśla, że gdyby nie wsparcie żony Tereski i córki Moniki, to było mu bardzo ciężko wrócić do trzezwego życia. Dzisiaj jest jednym z liderów naszej klubowej społeczności. Życząć mu dużo zdrowia i dalszej wytrwałośći trzezwości, nasuwa mi się życzenie dla Was, abyście na swojej drodze spotykali jak najwięcej takich Zdzichów! Ja miałem to szczęście. Pozdrawiam i odsyłam do galerii.


DZIEŃ KOBIET 8-marca.

 

       W   dniu   08.03.2020r   w   Klubie   odbyło   się z okazji Dnia Kobiet spotkanie zaaranżowane przez mężczyzn dla miłych Pańt, będących członkiniami naszego klubu. Był okolicznościowy tort, kawa i ciacha. Całą imprezę prowadził kol. Adam,    po    spotkaniu    była   wizyta   teatrze na spektaklu "Wpuść mnie". Do następnego Roku!!!


       W dniu 08.03.2020r w Klubie odbyło się z okazji Dnia Kobiet spotkanie zaaranżowane przez mężczyzn dla miłych Pańt, będących członkiniami naszego klubu. Był okolicznościowy tort, kawa i ciacha. Całą imprezę prowadził kol. Adam, po spotkaniu była wizyta teatrze na spektaklu "Wpuść mnie". Do następnego Roku!!!


Walne Zebranie

INFORMACJA


W dniu 05.06.2020 r.

o godz. 17-tej odbędzie się

Walne Zebranie

Sprawozdawczo-Wyborcze

w siedzibie Klubu

przy zachowaniu możliwych

środków ostrożności.


OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

INFORMACJA


W dniu 05.06.2020 r.

o godz. 17-tej odbędzie się

Walne Zebranie

Sprawozdawczo-Wyborcze

w siedzibie Klubu

przy zachowaniu możliwych

środków ostrożności.OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA


Sylwester 2019

      Sylwester 2019 i przywitanie Nowego Roku 2020 w gronie przyjacół.

      Sylwester 2019 i przywitanie Nowego Roku 2020 w gronie przyjacół.


Start grup i porad prawnych


Informujemy, że w tym tygodniu startują grupy:

Sobota

* 15:00 - Grupa Wsparcia dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin 

 (wg harmonogramu-info w klubie)

Niedziela

 

* 17:00 - Grupa dla osób współuzależnionych i ofiar przemocy 

(wg harmonogramu-info w klubie)

25 styczeń

* 15:00 - Darmowe porady prawne

(godziny i dni wg harmonogramu-info w klubie)

 


Informujemy, że w tym tygodniu startują grupy:

Sobota

* 15:00 - Grupa Wsparcia dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin 

 (wg harmonogramu-info w klubie)

Niedziela

 

* 17:00 - Grupa dla osób współuzależnionych i ofiar przemocy 

(wg harmonogramu-info w klubie)

25 styczeń

* 15:00 - Darmowe porady prawne

(godziny i dni wg harmonogramu-info w klubie)


Wycieczka integracyjna na Górę Św. Anny

 

      W dniach od 29 listopada do 1 grudnia 10 klubowiczów wzięło udział w wyjeździe na Górę Św. Anny. Noclegi i wyżywienie były zapewnione w Domu Pielgrzyma. Pomimo późnej pory roku pogoda była wyjątkowo przyjemna...

 

      W  dniach  od  29  listopada  do  1  grudnia  10  klubowiczów wzięło udział w wyjeździe na Górę Św. Anny. Noclegi i wyżywienie były zapewnione w Domu Pielgrzyma. Pomimo późnej pory roku pogoda była wyjątkowo przyjemna. Dzięki   temu   mogliśmy   w   sobotę   zwiedzić   Pomnik  Czynu  Powstańczego i Amfiteatr zbudowany w dawnych kamieniołomach. Po Bazylice i Muzeum oprowadził    naszą   grupę   zakonnik   tutejszego   klasztoru  Franciszkanów. W godzinach popołudniowo-wieczornych dołączyliśmy do Spotkania dla Osób Uzależnionych. Takie spotkania organizowane są co miesiąc, a więc mieliśmy możliwość   uczestniczenia   w   Mityngu  Otwartym  i  Mszy  Św.  odprawianej w intencji osób uzależnionych. W niedzielę odbyliśmy długi spacer, odwiedzając Ołtarz Papieski, Stacje Dróżek Maryjnych, Grotę Lurdzką, a potem kawiarenkę na maleńkim Ryneczku. Oprócz tego wiele ze sobą rozmawialiśmy poruszając dużo interesujących nas tematów. Spotkanie przyniosło same przyjemne wrażenia  i  wszyscy rozjechaliśmy  się  bardzo zadowoleni,  zintegrowani tym 3-dniowym pobytem w towarzystwie osób zaprzyjaźnionych.

Maria Stefanik


Spotkanie z Mikołajem 2019

 

        7 grudnia o godz. 16 przybył do naszego Klubu Święty Mikołaj. Czekało na niego ponad 40 dzieci. Święty wręczył każdemu dziecku paczkę z upominkami, czyli ze słodyczami i zabawką...

 

        7  grudnia  o  godz.  16  przybył  do  naszego Klubu Święty Mikołaj. Czekało  na  niego  ponad  40  dzieci.  Święty wręczył każdemu dziecku paczkę z upominkami, czyli ze słodyczami i zabawką. Przejęte dzieci odbierały prezenty i pozowały do zdjęć z dostojnym gościem. A potem odbyła się zabawa, w czasie której dzieci razem z rodzicami i dziadkami, słuchały świątecznych piosenek, tańczyły i oglądały otrzymane zabawki. Ciekawą oprawę muzyczną, jak co roku, zapewnił  Kolega  Janusz.   Spotkanie  zintegrowało   wszystkich   uczestników w radosnym, świątecznym nastroju.

Maria Stefanik


XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice

       W niedzielę 24 liatopada 2019 r. odbył się ,,XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice"...

   W niedzielę 24 liatopada 2019 r. odbył się ,,XII Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego Klubów Abstynenckich Województwa Śląskiego o puchar Prezydenta Miasta Gliwice". Turniej rozpoczął  się  po  godzinei  9  i  gralismy  w  4  grupach  po  4-5  zawodników, systemem kazdy z kazdym. Wyniki w grupach decydowały o rozstawieniu w dranbince turnieju głównego.


    Wyniki turnieju indywidualnego:

1. Ciekański Jerzy

2. Wichowski Grzegorz

3. Warzecha Wincent

 

    Wyniki turnieju drużynowego:

1. Częstochowa

2. Rybnik

3. Bytom

4. Gliwice

kliknij aby zobaczyć zdjęcia


Konkurs Plastyczny „Abstynencja drogą do wolności” 2019


Informujemy, że 22 listopada 2019r. o godz. 15.00 nastapi wręczenie dyplomów i nagród za Konkurs Plastyczny „Abstynencja drogą do wolności”.


Informujemy, że 22 listopada 2019r. o godz. 15.00 nastapi wręczenie dyplomów i nagród za Konkurs Plastyczny „Abstynencja drogą do wolności”.


 

Następna Ostatnia

Wiadomości 1 do 20 z 182

Wspierają nas:

 

Samorząd Miasta Gliwice.

---------------------------------

Firma Rowibud

wspiera nasze poczynania

sportowe w piłce nożnej. 

---------------------------------

Hotel Restaurcja Silvia w Sośnicowicach

---------------------------------

WSPARCIE MEDIALNE:


NOWINY GLIWICKIE

---------------------------------

 CCM  radio Gliwice 93,4 FM

---------------------------------

WSPARCIE MUZYCZNE:


Zespół muzyczno-wokalny:Ważne miejsca


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            


             Klub Abstynentów "KROKUS"  44-100 Gliwice ul. Daszyńskiego 28                      
                        PKO Bank Polski r-k nr 59 1020 2401 0000 0302 0146 5798  KRS: 000 000 3074 

UA-29481104-1

 
Grupa Informatyczna Pajęczyna